Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tervis Liga: Derbowe starcie pod siatką

Dariusz Brożek
Podczas derbowego starcia w Skwierzynie oba zespoły z Międzyrzecza dały z siebie wszystko. Po trwającym półtorej godziny pojedynku lepsi okazali się uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych, którzy pokonali grających w osłabionym składzie żołnierzy z międzyrzeckiej brygady.

W czasie ostatniej kolejki Skwierzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Tervis Liga rozegrany został wprawdzie tylko jeden mecz, ale jego poziom powinien zadowolić nawet najbardziej wybrednych kibiców. W czwartek w hali gimnazjum zmierzyli się zawodnicy ZSB i JW z Międzyrzecza. Oba zespoły znajdują się w czubie tabeli, co jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego Zenona Ochwata gwarantowało sportowe widowisko na wysokim poziomie. Siatkarze nie zawiedli oczekiwań kibiców i organizatorów.

Pierwszego, bardzo wyrównanego seta wygrali 25:23 uczniowie, uskrzydleni zdobytym kilka dni wcześniej tytułem mistrzów Polski Szkół Budowlanych. Kolejna odsłona była równie zacięta i wyrównana, ale ze wskazaniem na żołnierzy, którzy wygrali 25:23 po ataku Michała Dzięgielewskiego. W trzeciej warunki gry dyktowała siatkarska młodzież, wspierana przez trenera Michała Markowskiego i byłego zawodnika Orła 54-letniego Janusza Malinowskiego. Uczniowie wygrali 25:17.

Czwarty set był powtórką piątego. Siatkarska reprezentacja 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej grała w osłabionym składzie, bez żadnego zawodnika rezerwowego, co zaczęło się mścić pod koniec meczu. Uczniowie budowlanki szybko osiągnęli kilkupunktową przewagę i utrzymali ją do końca pojedynku. Trzeba jednak oddać wojskowym, że nie byli łatwym przeciwnikiem. Punkty tracili po długich wymianach piłek. Przysłowiowy cios łaski zadał im brawurowym atakiem Marcin Szulikowski, który ustalił wynik na 25:16 dla ZSB i przypieczętował trzypunktowe zwycięstwo swojej drużyny.

Patronem medialnym Tervis Ligi jest tygodnik „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”.